19-21 września VI OLMUN 2 018,czyli symulowane obrady ONZ w Olsztynie

 

 

 

 

 

 

 

Już po raz szósty uczniowie naszej szkoły brali udział w obradach,po raz pierwszy konferencja gościła w naszej szkole i była efektem bardzo owocnej współpracy z II LO im.K.I.Gałczyńskiego w Olsztynie.Gościliśmy  uczniów z Ukrainy,Armenii,Niemiec, Gdyni  i wielu olsztyńskich liceów.Patronat honorowy nad konferencją objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.Naszymi sponsorami byli TVP 3 Olsztyn,Polskie Radio Olsztyn oraz Future Leaders Exchange Flex.Temat przewodni:Świat w obliczu nagłego skoku technologicznego.

 

Jedynkę reprezentowali w komisjach:

I. Rada Bezpieczeństwa:

1.Aleksandra Wasześcik 3a,UK

2.Stanisław Guit 2d,USA

3.Piotr Patalas 2b,Niemcy

Tematy:

1.Kryzys Rohingya-sytuacja w Myanmarze

2.Kwestia prywatności w erze wszechobecnej inwigilacji i zbierania danych

II. Komisja ds. Rozbrojeń i Bezpieczeństwa Międzynarodowego:

1.Wiktoria Trędowicz 3b,UK

2.Mateusz Pietrzyk 3b,Chiny

3.Jakub Bogdanowicz 3f,Rosja

Tematy:

1.Kontrola wykorzystywania bezzałogowych bojowych statków kosmicznych

2.Nielegalny handel bronią

III. Komisja ds Statusu Kobiet

1.Julia Hołub 2e,Kuwejt

2.Maja Kierul 2a,Kanada

3.Nina Strzeszewska 2a,Korea Płd.

4.Katarzyna Chudy 2a,Chiny

5.Karolina Ludwiniak 2a,Rosja

6.Natalia Kosakowska 3d,UK

7.Maria Stabulewska 2a,Norwegia

8.Julia Staryk 3c,Gwinea Równikowa

9.Aleksandra Sokołowska 2b,Holandia

10.Matylda Majewska 3a,Chiny

Tematy:

1.Dostęp do opieki lekarskiej dla kobiet w ciąży i połogu w krajach rozwijajacych się

2.Upodmiotowienie kobiet i dziewcząt poprzez edukację

IV. Komisja ds. Narkotyków i Przestępczości:

1.Aleksandra Zyśk 2a,Meksyk

2.Antoni Radzymiński 3e,Brazylia

3.Kacper Szeluga 3b,UK

4.Kacper Bielecki 2e,Kazachstan

Tematy:

1.Handel ludźmi

2.Handel narkotykami przez internet

V. Rada Gospodarcza i Społeczna:

1.Julia Dąbrowska-Żegalska 3d,Australia

2.Agata Kiełczewska 2e,UK

3.Julia Szwejk 2e,Szwecja

4.Milena Łojek 3a,Rosja

5.Julia Pasławska 3a,Iran

6.Wiktoria Szwejkowska 3a,Niemcy

7.Malwina Malicka 3a,Francja

8.Julia Gozdan 3b,Kanada

9.Zuzanna Sękowska 3b,Brazylia

Tematy:

1.Automatyzacja i rynek pracy: IV rewolucja przemysłowa

2.Zapewnienie dostępu do edukacji technicznej,zawodowej i szkolnictwa wyższego

 

Dodatkowo Martyna Wach 3b i Anna Drozd 3a przewodniczyły obradom Rady Gospodarczej i Społecznej a Jakub Fil 3f i Filip Faltynowski 3f Komisji ds.Rozbrojeń i Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Sekretarzem Generalnym obrad był nasz tegoroczny absolwent, od października student prawa, Ryszard Wawryczuk.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Jolancie Skrzypczyńskiej i Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Wiśniewskiemu za wsparcie projektu. Dziękujemy koordynatorom projektu z II LO, Pani Jolancie Maj i Panu Andrzejowi Ciesielskiemu za zaproszenie do współpracy.Dziękujemy wszystkim uczniom z I i II LO za udział i zaangażowanie się w projekt całym sercem.

Kolejny OLMUN już za rok!

 

Opiekunowie SKE EuroJedynki:Elżbieta i Robert Szczepkowscy

 

 

Follow Us

 

WM Nagroda Jakości

Olsztyn - Portal Miejski

BIP

Muzyczna Scena Jedynki